Historia rodziny Graesan – producentów farb wodnych

Życie w rodzinie Graesan nigdy nie było czarno-białe. Ojciec Luigi Graesan zaraz po wojnie założył firmę ALPI COLORI do produkcji farb wodnych i proszków pigmentowych. Jego dwóm synom, Giovanni’emu i Giorgio, ciężko było nadążyć za energicznym ojcem w barwny sposób, w jaki prowadził firmę, ale przejęli jego wiedzę, twórczą ciekawość oraz pragnienie rozwoju i innowacji.

W 1970 roku Giovanni uruchomił firmę ALPI PARATI, produkującą tapety, podczas gdy Giorgio zaczął tworzyć i sprzedawać powłoki ścienne, wykorzystując innowacyjne techniki marketingowe z mocnymi kolorami, ostatecznie zostając dyrektorem handlowym.

W 1983 r. potrzeba przeforsowania tonów doprowadziła do tego, że Giorgio stworzył Castoro, pracując z alternatywami dla tapet do powłok ściennych, pozostawiając tę ​​pierwszą Giovanniemu.

44830485 1337388859733334 466878295288315904 n

Pierwsza duża zmiana nastąpiła w 1987 roku. AQUARIA została wprowadzona na rynek jako powłoka ścienna w puszce. To była pierwsza prawdziwa marketingowa rewolucja – ściany domu udekorowane farbą.

W 1990 roku na rynku pojawił się fenomen SPATULA STUHHI. Ten naturalny, rzemieślniczy, artystyczny materiał dekoracyjny był dostępny w ekscytującej gamie kolorów, które nigdy nie były pozostawione przypadkowi, ale zawsze opierały się na aksjomie Kolor = Podniecenie.

Od tego czasu jest widziany w najróżniejszych kolorach – w 1996 r. pojawiły się śródziemnomorskie odcienie i barwy z „Colori di Portofino”, 1999 ciepłe „Sole di Marocco” (słońce marokańskie), a w 2004 r. werwa i energia życia w Nowy Jork.

Na początku 2004 roku Giovanni opuścił ten świat i jego tapetę, pozostawiając innowacyjność i optymizm w sercu każdego, kto go spotkał.

W 2006 roku zmieniła nazwę, stała się szczuplejszą firmą ludzi, podkreśla wagę relacji z partnerami dodając słowo PRZYJACIELE chwytające jego prawdziwy cel: stworzenie sieci ludzi szanujących i zadowolonych z pracy na rzecz rozwoju indywidualnego i społecznego.

Ciągłe poszukiwanie najlepszych strategii komunikacyjnych jest prawdziwym motorem biznesu, a prostota i spójność przekazu została w ostatnich latach przykryta czystym obrazem i treścią na fali zmian wynikających z ewolucji technologii informatycznych.

Rok 2012 to wielki, zmieniający się rok z prezentacją „Segui il tuo Istinto”, która z pewnością zmieni granice naszych powierzchni, wykorzystując trzeci wymiar, a tym samym głębię naszych wykończeń.

W 2015 roku otworzył swój pierwszy flagowy sklep w Mediolanie, aby zadeklarować nasz udział w świecie designu i mody.

Używamy plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny. Jeśli będziesz nadal korzystać z tej witryny, założymy, że akceptujesz pliki cookies, naszą politykę prywatności oraz regulamin sklepu.